Restorers English Country KB764XPX-P 4 Inch Centerset Faucet
Restorers English Country KB764XPL-P 4 Inch Centerset Faucet embodies European styling with a compact design featuring white porcelain cross handles. Centerset bathroom faucets feature an easy 3-hole installation ideal for smaller bathrooms. The English Country 4-inch centerset bathroom faucet is made of Brass in choice of three finishes. A matching finish drain is also included. The Restorers English Country KB764XPX-P 4 Inch Centerset Faucet will glamorize your bathroom for many years.
Specifications
| Additional Dimensions | 2 1/2" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 4" |
| Length | 6 1/2" |
| Material | Brass, Zinc Alloy |
| Spout Height | 4" |
| Spout Reach | 4 3/4" |
| Style | Traditional |
| Width | 4 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like