Restorers English Country KS712XAL-P Wall Mount Bathroom Faucet
Modern versatility meets vintage charm in this Restorers English Country KS712XAL-P Wall Mount Bathroom Faucet. This behind the sink faucet features a long spout that curves on the end, and two lever-style handles. The classic design elements make this beautiful bathroom faucet an ideal way to add 18th century European elegance to your bathroom ensemble. Made from Brass for durability and available in a variety of popular finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 4 3/4" |
| Length | 13" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 8 5/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 10 7/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like