Restorers Essex KS123XBEXBS-P Two Handle Single Hole Kitchen Faucet
Restorers Essex KS123XBEXBS-P Two Handle Single Hole Kitchen Faucet has a streamlined yet glamorous look with gooseneck spout and angled cross handles on the center column. Two-handle single-hole kitchen faucets are a practical and fashionable design. Allow the brass construction to provide a sturdy and reliant fixture. Utilize the included matching finish side-sprayer for convenience in cleaning hard-to-reach areas.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 2" |
| Length | 12 1/4" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 11 7/8" |
| Spout Reach | 9 1/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 8 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like