Restorers Executive KS464XQLL-P 4 Inch Centerset Faucet
Restorers Executive KS464XQLL-P 4 Inch Centerset Faucet features a sleek, curved spout and rectangular handles on square bases. The transitional style faucet rests on a stacked base for a stylish design. The sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. This faucet is sure be the focal point of any bathroom as it evokes sophistication and elegance. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 3 5/8" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 3 7/8" |
| Length | 6 5/8" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 4 7/8" |
| Spout Reach | 3 3/4" |
| Style | Modern |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like