Restorers Executive KS864XQLL-P 4 Inch Centerset Faucet
Adorn your washroom with the transitional stylings and bold allure of this Restorers Executive KS864XQLL-P 4 Inch Centerset Faucet. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The Executive 4-inch centerset bathroom faucet with brass pop-up and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. This faucet is sure be the focal point of any bathroom as it evokes sophistication and elegance. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 3" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 4" |
| Length | 6 1/4" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 4 3/8" |
| Spout Reach | 4" |
| Style | Modern |
| Width | 4 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like