Restorers French Country Cross Widespread Bathroom Faucet
European style and superior craftsmanship are displayed in the Restorers French Country Cross Widespread Bathroom Faucet. Ideal for more spacious bathrooms, widespread faucets are more spread apart and feature a 3-hole installation. The French Country 8-Inch Widespread Bathroom Faucet showcases Brass construction in a choice of five finishes. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 2" |
| Length | 8" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 6 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like