Restorers French Country KS712XTX-P Wall Mount Bathroom Faucet
Restorers French Country KS712XTX-P Wall Mount Bathroom Faucet attached to the wall for added reach with the 13-inch spout. The horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. The French Country Center Wall Mount Bathroom Faucet and its featured sturdy brass construction are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Available in seven finishes: Brushed Nickel, Polished Chrome, Polished Brass, Oil Rubbed Bronze, Matte Black, Antique Brass and Brushed Brass.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 4 3/4" |
| Length | 13" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 8 5/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 10 7/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like