Restorers Governor KS261XAL-P 4 Inch Centerset Faucet
Stylized for excellence in design and performance, Restorers Governor KS261XAL-P 4 Inch Centerset Faucet is a compact design with high curved spout and lever handles. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The Governor 4-inch centerset bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. Polished Chrome, Brushed Nickel, and Oil Rubbed Bronze finish options. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 5 3/4" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 4 7/8" |
| Length | 9 1/8" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 9 1/8" |
| Spout Reach | 4 7/8" |
| Style | Modern |
| Width | 6 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like