Restorers Hamilton KS312XNX-P Wall Mount Bathroom Faucet
The unique curved spout and classic cross handles on this Restorers Hamilton KS312XNX-P Wall Mount Bathroom Faucet bring elegant style to any bathroom. The Hamilton two-handle wall mount bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Choice of five finishes - Brushed Nickel, Matte Black, Polished Chrome, Antique Brass, and Polished Brass.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 2 9/16" |
| Length | 11 1/4" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 8 1/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 8 1/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like