Restorers Heritage Bridge Kitchen Faucet & Sprayer - Porcelain Cross
Restorers Heritage Bridge Kitchen Faucet & Sprayer - Porcelain Cross is ideal for a Victorian-inspired kitchen or a vibrant 1950s-themed space. The unique bridge design is a highly favored option for those doing period-style kitchens because of its added architectural elements and detailing. The premium finish in six color options will pop against your surrounding kitchen decor. Allow the brass construction, side sprayer, and swivel abilities to provide a sturdy and reliant fixture, great for use with any sink.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 13 1/8" |
| Length | 10 9/16" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 8 9/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like