Restorers Heritage GS124XAX-P Pull Down Kitchen Faucet
Restorers Heritage GS124XAX-P Pull Down Kitchen Faucet features a high arching spout to easily clean larger dishes, swivel ability to reach any area in and around your sink, and a dual function pull-down sprayer to tackle tough messes. Cross style handles complete the classic look. Available in Brushed Brass, Oil Rubbed Bronze, and Matte Black.
Specifications
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | 8" |
| Height | 16" |
| Length | 11 3/16" |
| Material | Brass, Stainless Steel |
| Spout Reach | 13 1/8" From Wall |
| Style | Traditional |
| Width | 13 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like