Restorers Heritage GS127XAL-P Pull Down Kitchen Faucet
Restorers Heritage GS127XAL-P Pull Down Kitchen Faucet is a deck-mount unit featuring a pulldown spout, swivel ability, and dual-function sprayer. The Heritage two-handle deck-mount pull-down sprayer kitchen faucet combines elements of both classical design and modern day technology for an enjoyable and optimum dishwashing experience. Oil Rubbed Bronze finish.
Specifications
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | 8" |
| Height | 18 3/4" |
| Length | 14 1/8" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 10" |
| Style | Traditional |
| Width | 10" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like