Restorers Heritage KS121XAX-P Wall Mount Bathroom Faucet
Restorers Heritage KS121XAX-P Wall Mount Bathroom Faucet features a long spout with 7 716-inch reach and classic crosss-style handles. Attached to the wall behind your sink, the horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. The Heritage two handle wall mount bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Celebrate sophistication and traditional decor with this statement piece. Choice of Matte Black, Brushed Nickel, Oil Rubbed Bronze and Polished Brass.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 7 7/16" |
| Length | 11 3/16" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 7 7/16" |
| Spout Reach | 8 1/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 11 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like