Restorers Heritage Wall Mount 8 Inch Metal Cross Bathroom Faucet
Restorers Heritage Wall Mount 8 Inch Metal Cross Bathroom Faucet adds stylized glamour to your bathroom ensemble. Attached to the wall behind your sink, the horizontal layout adds a stunning element to your bathroom design. Clean-up is also made a breeze as counter space is cleared up. The Heritage 8-Inch Center Wall Mount Bathroom Faucet is made of Solid Brass and offered in seven great finishes. Celebrate sophistication and traditional decor with this statement piece.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 5 5/16" |
| Length | 10" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 6 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like