Restorers Heritage Wall Mount Tub Faucet - Metal Cross
Restorers Heritage Wall Mount Tub Faucet - Metal Cross is a classically styled fixture that provides elegance and exceptional performance. The Heritage Wall Mount Tub Faucet provides the perfect cascade of water at just the right temperature, guaranteed by its ergonomic dual cross handles. Made of Solid Brass and offered in five finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8 1/16" |
| Height | 6 3/16" |
| Length | 13" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 7 15/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like