Restorers Heritage Widespread Bathroom Faucet - Metal Lever
Restorers Heritage Widespread Bathroom Faucet - Metal Lever brings traditionally stylized glamour to your bathroom ensemble. The handsome faucet uses a 3-hole installation. The Heritage 8-Inch Widespread Bathroom Faucet is made of Solid Brass in eight finishes. Celebrate sophistication and traditional decor with this statement piece. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 8 1/16" |
| Length | 14" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 6 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like