Restorers Kaiser KS703DKL Freestanding Tub Faucet & Hand Shower
Distinguished for their stately configuration and artsy architecture, freestanding tub faucets are the perfect fixture for any contemporary home to both complement a freestanding tub and act as a beautiful ornamental piece in your bathroom. As the perfect accompaniment to your tub, the Kaiser Freestanding Roman tub filler with Hand Shower will surely complete your refined bathroom decorum with the help of its premium, glistening finish and hand shower. The brass and zinc alloy construction also makes for a heavy, quality made product.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 6 11/16" |
| Length | 42 3/16" |
| Material | Brass, Zinc Alloy |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 10" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like