Restorers Kingston KS516 Wall Mount Lavatory Sink Faucet
Designed to intertwine exceptional soundness with magnificent grandeur, this faucet will transform your bathroom space into one only someone of royalty would use. Attached to the wall behind your sink, the horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. Clean-up is also made a breeze as counter space is cleared up. The Kingston wall mount bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Brilliantly crafted and designed, add this fixture to enhance your unique style.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 6" |
| Height | 5 7/16" |
| Length | 12 1/8" |
| Material | Brass |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 10 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like