Restorers Legacy FB6541LL Low Lead Single 4 Inch Lavatory Sink Faucet
A twist on classic design is taken with this faucets curved features. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The single-handle 4" centerset bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Elevate modern style with this fixture's flair. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 3 3/4" |
| Length | 6" |
| Material | Brass, ABS |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 1/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like