Restorers Legacy KB764XLL-P 4 Inch Centerset Faucet
A twist on classic design is taken with this faucets curved features. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The Legacy 4-inch centerset bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium brushed nickel finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Elevate modern style with this fixture's flair. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 2 1/2" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 4" |
| Length | 6 1/2" |
| Material | Brass, Zinc Alloy |
| Spout Reach | 4 3/4" |
| Style | Traditional |
| Width | 4 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like