Restorers Metropolitan KS812XBX-P Wall Mount Bathroom Faucet
This faucet provides beauty and magnificence with its subtle detailing. Attached to the wall behind your sink, the horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. Clean-up is also made a breeze as counter space is cleared up. The Metropolitan 2-Handle 8 in. Wall Mount Bathroom Faucet and its featured sturdy brass construction and premium antique brass finish are guaranteed to glamorize your home's ensemble for years to come. Luxuriousness and elegance is delivered by the qualities found in this fixture.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 3 1/16" |
| Length | 10 15/16" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 7" |
| Style | Modern |
| Width | 7 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like