Restorers Millennium KS612XZX-P Wall Mount Bathroom Faucet
The eclectic style of the 1930s Art Deco style is integrated within this faucet's classical design. Attached to the wall behind your sink, the horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. Clean-up is also made a breeze as counter space is cleared up. The Millennium two-handle wall mount bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium antique brass finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. The elegant design of this faucet will spark praise for your exquisitely-styled bathroom.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 3 1/16" |
| Length | 10" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 7 5/8" |
| Style | Modern |
| Width | 7" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like