Restorers Naples KS143XNL-P 4 Inch Centerset Faucet
This faucet exemplifies sophisticated grace and beauty while offering top-of-the-line endurance and dependability. Single-hole bathroom faucets with optional deck plates are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 1 or 3-hole installation. Remove the deck plate for an ease of cleaning and more streamlined design. The Naples two-handle bathroom faucet with brass pop-up and cover plate and its featured sturdy brass construction and premium brushed nickel finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Leave your guests with the impression of unparalleled elegance and posh with the exquisite details that is prominent throughout this fixture. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 8 1/4" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" or Single Hole |
| Height | 10 11/16" |
| Length | 6 5/16" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 6 1/2" |
| Style | Traditional |
| Width | 6 7/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like