Restorers Naples KS464XNML-P 4 Inch Centerset Faucet
This faucet exemplifies sophisticated grace and beauty while offering top-of-the-line endurance and dependability. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The Naples 4-inch centerset bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium polished chrome finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. Leave your guests with the impression of unparalleled elegance and posh with the exquisite details that is prominent throughout this fixture. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 3 5/8" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 3 7/8" |
| Length | 6 5/8" |
| Material | Brass, Acrylic |
| Spout Height | 4 7/8" |
| Spout Reach | 3 3/4" |
| Style | Modern |
| Width | 5" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like