Restorers Naples KS712XNL-P Wall Mount Bathroom Faucet
This faucet exemplifies sophisticated grace and beauty while offering top-of-the-line endurance and dependability. Attached to the wall behind your sink, the horizontal pop adds a stunning element to your bathroom design. Clean-up is also made a breeze as counter space is cleared up. The Naples 8-Inch Center Wall Mount Bathroom Faucet and its featured sturdy brass construction and premium antique brass finish are guaranteed to glamorize your home's traditional ensemble for years to come. Leave your guests with the impression of unparalleled elegance and posh with the exquisite details that is prominent throughout this fixture.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" |
| Height | 4 3/4" |
| Length | 13" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 8 5/16" |
| Style | Traditional |
| Width | 10 7/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like