Restorers Nustudio GSY888XNKL-P Pre-Rinse Kitchen Faucet
This faucet's modern features create a bold and edgy design in your kitchen. Designed for optimum versatility and functionality, modern day technology is provided for a state-of-the-art product. The Nustudio single-handle pre-rinse kitchen faucet features a high arching spout to easily clean larger dishes, swivel ability to reach any area in and around your sink, and a dual function pull-down sprayer to tackle tough messes.
Specifications
| Additional Dimensions | 10" Deck Plate |
| Brand | Gourmetier |
| Center to Center | 8" |
| Height | 18 13/16" |
| Length | 10" |
| Material | Brass |
| Style | Modern |
| Width | 10 1/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like