Restorers NuWave KS866XDFL-P 4 Inch Centerset Faucet
Crafted from streamline design and fluidity in detail, this faucet allows homeowners to relish in effervescence. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The NuWave 4-inch centerset bathroom faucet with brass pop-up and its featured sturdy brass construction and premium brushed nickel finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Additional Dimensions | 4 1/2" Spout Clearance |
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 2 7/8" |
| Length | 6 3/4" |
| Material | Brass |
| Spout Reach | 5 1/4" |
| Style | Modern |
| Width | 6 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like