Hardware Resources Pot Organizer For Peg Board Drawer Insert
The Pot Organizer for the Peg Board Drawer Insert is a press in rack that holds up to 5 pots or pans. The organizer works with the Peg Board Drawer Insert system. Polished Chrome finish. 5 3/16" W x 16 7/16" D x 5 7/16".
- Pot and Pan Organizer Insert
- Use with Peg Board Drawer Insert
- Made of Metal
- Finish/Color: Polished Chrome Finish
- Size: 5 3/8" W x 15 3/16" D x 6 5/8" H
Specifications
| Brand | Hardware Resources |
| Depth | 15 3/16" |
| Finish | Polished Chrome |
| Height | 6 5/8" |
| Material | Steel |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like