Restorers Royale FB762FL 4 Inch Lavatory Sink Faucet
Mimic the stunning stylings of European households in your own home with this faucet's nod towards traditionalism. Centerset bathroom faucets are ideal for smaller bathrooms and feature an easy 3-hole installation. The Royale 4" centerset bathroom faucet with retail pop-up and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. By immersing your home with this faucet, anyone may feel like nobility. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 4" |
| Height | 4" |
| Length | 6 3/16" |
| Material | Brass |
| Style | Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like