Restorers Royale Freestanding Tub Faucet with Hand Shower
Restorers Royale Freestanding Tub Faucet with Hand Shower is the perfect fixture for any contemporary home. As the perfect accompaniment to your tub, the Royale Freestanding Roman Tub Filler with Handshower will surely complete your refined bathroom decorum with the help of its premium finish and hand shower. The solid Brass construction also makes for a heavy, quality made product. Choice of seven finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Height | 2 5/8" |
| Length | 39 7/16" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 9 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like