Restorers Rusty Cup Bin Pull
Restorers Rusty Cup Bin Pull is a cup-style cabinet pull made of stamped steel with a rusty iron finish. Simple and rustic, yet attractive! Because this product is iron that has been oxidized, the finish will continue to rust and should be sealed with a furniture wax or clear coat sealant. 3 1/4" boring.
- Product: Round Knob with Removable Backplate
- Boring: 3 1/4"
- Length: 3 3/4"
- Width: 1 3/4"
- Material: Iron
- Finish: Rust
Specifications
| Boring | 3 1/4" |
| Finish | Rust |
| Length | 3 3/4" |
| Material | Iron |
| Style | Rustic |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 3/4" |
| Brand | Restorers |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like