Restorers Serena KB796XSVL-P Widespread Bathroom Faucet
Restorers Serena KB796XSVL-P Widespread Bathroom Faucet features bold and edgy design with round bases with thin handles and sleek curved spout. Ideal for more spacious bathrooms, widespread faucets are more spread apart and feature a 3-hole installation. The Serena widespread bathroom faucet and its featured sturdy brass construction and premium finish are guaranteed to glamorize your home's modern ensemble for years to come. A matching finish drain is also included.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 8" - 16" Adjustable |
| Height | 5 3/8" |
| Length | 13 3/4" |
| Material | Brass |
| Spout Height | 5 3/8" |
| Spout Reach | 4 1/4" |
| Style | Modern |
| Width | 4 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like