Restorers Vintage CCK312X Tub Faucet & Rectangle Enclosure
This shower and curtain rod product package brings utilitarian style to your home, allowing you to transform your bathtub into a shower. The all inclusive shower combo contains each of the necessary requirements to achieve your at home spa. Constructed from solid brass for a reliable and long-lasting product, the included curtain provides 360-degrees of privacy. Select a finish of your choice to pair with your existing bathroom fixtures.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Center to Center | 3 3/8" |
| Height | 6" |
| Length | 61" |
| Material | Brass |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 7/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like