Brass Accents Rope 8 Inch Door Knocker
Greet your visitors with this Georgian-style door knocker. This Brass Accents Rope 8 Inch Door Knocker is an English rope trimmed version of the traditional urn-shaped door knocker. Fasteners included for a standard 1 3/4-in. thick door.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Brass Accents |
| Boring | 4 3/4" |
| Height | 8" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 1 3/8" |
| Unit of Measure | Sold Each |
| Width | 4 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like