Schaub Menlo Park Smooth Round Cabinet Knob
Schaub Menlo Park Smooth Round Cabinet Knob features wide rimming with three deeply grooved rings and a flat, smooth top. Part of the popular Menlo Park Collection, these stylish zinc knobs bring an elegant look to any cabinet or drawer. Choice of seven finishes to complement any decor. 1 1/4-in. diameter.
- Transitional style
- Ring design
- 1 1/4" diameter
- Made of durable Zinc alloy
- Finishes: Ancient Bronze, Polished Chrome, Polished Nickel, Satin Nickel, Brushed Nickel, Matte Black, Signature Satin Brass
Specifications
| Brand | Schaub & Company |
| Diameter | 1 1/4" |
| Material | Zinc |
| Projection | 1 1/8" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Style | Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Additional Information | Base: 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like