Schaub Symphony Nautilus Shell Cabinet Knob
Bring the sea to your design with the Nautilus Shell Cabinet Knob. This whimsical pull is the perfect accent to your nautical-themed decor. Made of Solid Brass, this stunning nautilus shell design pull is finished in Dark Bronze with Gold edging. Choice of right or left handling. 1 1/4" x 1 1/2".
- Style: Whimsical
- Material: Solid Brass
- Size: 1 1/4" x 1 1/2"
- Finishes: Dark Bronze
Specifications
| Brand | Schaub & Company |
| Finish | Dark Bronze |
| Length | 1 1/2" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 3/4" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Style | Whimsical |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like