Barclay Small Victorian Pedestal Lavatory
This is an oversized item. An additional $25.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Stanford pedestal lavatory features a slim, sophisticated look. The sink is constructed of vitreous china. Available predrilled for single hole or 4" centerset faucet. Faucet is not included.
Specifications
| Depth | 15" |
| Additional Dimensions | Basin Depth: 4 1/2" |
| Height | 34 1/4" |
| Material | Vitreous China |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 18 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like