Timeline Shiplap Smooth Sage Wood Wall Paneling
This is an oversized item. An additional $20.00 per pack will be calculated in shipping charges at checkout.
Our Classic Shiplap is the DIY answer for the modern farmhouse lover: traditional shiplap boards made thinner so they work with existing window trim, moulding and baseboard! Comes with the classic "nickel-gap" spacing, pre-finished in a variety of chic colors for a clean and fresh feel. Super easy-to-install!
Click here to shop the full Timeline Collection.
Click here to shop coordinating trim pieces.
Specifications
| Additional Information | Square Feet Per Package: 16.5 |
| Brand | Timeline Wood |
| Finish | Sage |
| Length | 72" |
| Material | HDF |
| Thickness | 3/8" |
| Unit of Measure | Per Pack of 6 |
| Width | 5 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like