Top Knobs Aspen II Large Twig Pull
Top Knobs Aspen II Large Twig Pull resembles a real wooden twig and is ideal for cabins, and rustic decor. Each solid bronze Aspen II piece is hand-cast from 90% recycled bronze and hand-finished.The collection is available in Polished Chrome, Polished Nickel and Brushed Satin Nickel.
Choose from Brushed Satin Nickel, Polished Chrome, or Polished Nickel finishes.
Specifications
| Base Diameter | 7/8" x 7/8" |
| Boring | 12" |
| Brand | Top Knobs |
| Length | 15 1/2" |
| Material | Cast Bronze |
| Projection | 3 1/8" |
| Style | Contemporary, Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like