Top Knobs Channel Cabinet Pull
Top Knobs Channel Cabinet Pull is a bar style pull with slight narrowing of the handle on the ends and short posts. Made of Cast Iron. 6 5/16-inch boring.
Specifications
| Base Diameter | 1/2" x 11/16" |
| Boring | 6 5/16" |
| Brand | Top Knobs |
| Length | 7 1/16" |
| Material | Cast Iron |
| Projection | 1 5/16" |
| Style | Olde World |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like