Top Knobs Eden Knob
Top Knobs Eden Knob is a classic round knob with stepped base that brings sophistication to decorative cabinet hardware. Each series of elegant, transitional shapes is the ultimate accessory to a kitchen designer's vision.
Choose from Ash Gray, Brushed Satin Nickel, Flat Black, Honey Bronze, Oil Rubbed Bronze, Polished Chrome, Polished Nickel, or Tuscan Bronze finishes.
Specifications
| Base Diameter | 11/16" |
| Brand | Top Knobs |
| Diameter | 1" |
| Length | 1" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1 1/8" |
| Style | Transitional, Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like