Top Knobs Edwardian Hex Toilet Tissue Holder
Add the finishing touch to your bathroom refresh with Top Knobs Edwardian Hex Toilet Tissue Holder. Elegant in is deign, the tissue holder features hexagon-shaped backplates with ball-tip posts that hold the adjustable bar. A beautiful balance between form and function, the Edwardian Hex bath collection features a range of towel rings and bars, tissue holders and hooks for a unified and calming effect.
Choose from Antique Pewter, Brushed Satin Nickel, German Bronze, Oil Rubbed Bronze, or Polished Chrome finishes.
Specifications
| Base Diameter | 2 5/8" |
| Boring | 6 3/4" |
| Brand | Top Knobs |
| Length | 9 3/8" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 3 1/2" |
| Style | Traditional, Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like