Top Knobs Edwardian Oval Toilet Tissue Holder
Classic oval backplates add an elegant touch in this handsome Top Knobs Edwardian Oval Toilet Tissue Holder. A beautiful balance between form and function, the Edwardian Oval bath collection features a range of towel rings and bars, tissue holders and hooks for a unified and calming effect.
Choose from Antique Pewter, Brushed Satin Nickel, German Bronze, Oil Rubbed Bronze, or Polished Chrome finishes.
Specifications
| Base Diameter | 1 7/8" x 3 3/8" |
| Boring | 6 3/4" |
| Brand | Top Knobs |
| Length | 9 3/8" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 3 1/2" |
| Style | Traditional, Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like