Top Knobs Juliet Knob
Top Knobs Juliet Knob features a tapered design with square top and faceted edges for a simple yet elegant presentation. Choice of six distinctive finishes.
Choose from Brushed Satin Nickel, Flat Black, Oil Rubbed Bronze, Polished Chrome, Polished Nickel, or Tuscan Bronze finishes.
Specifications
| Base Diameter | 9/16" x 9/16" |
| Brand | Top Knobs |
| Diameter | 1" |
| Length | 1" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1 1/4" |
| Style | Contemporary, Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like