Top Knobs Mercer Oculus 6 5/16 Inch Oval Pull
The Top Knobs Mercer Oculus 6 5/16 Inch Oval Pull features smooth geometric arches and strong, clean lines that culminate in a definitive contemporary design. This handle pull features quality that you can feel beneath your fingertips, finishes that will last a lifetime, and solid construction. 6 5/16" boring. 7 1/4" long. Made of zinc and choice of finishes - Sable, Brushed Satin Nickel, Polished Nickel, Polished Chrome, Umbrio, Ash Gray, Honey Bronze, and Black. Zinc Alloy.
Specifications
| Boring | 6 5/16" |
| Bottom Diameter | 1" |
| Length | 7 1/4" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1 3/16" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 5/8" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Top Knobs |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like