Top Knobs Modern Metro Slot Knob
Top Knobs Modern Metro Slot Knob features a traditional square knob with a unique slot added for a modern look.
Choose from Aluminum, Brushed Satin Nickel, Flat Black, Polished Chrome, Stainless Steel, or Tuscan Bronze finishes.
Specifications
| Base Diameter | 7/8" x 3/8" |
| Brand | Top Knobs |
| Length | 1 1/4" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1" |
| Style | Contemporary |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like