Top Knobs Telfair Knob
Top Knobs Telfair Knob is a classic T-design featuring a rectangular grip with beveled edges and round post. The Telfair Collection boasts opulent influences of Savannah?s graceful architecture. Made of quality Zinc Alloy and offered in an array of finishes. Projects 1-1/16-in.
Choose from Ash Gray, Brushed Satin Nickel, Flat Black, Honey Bronze, Polished Chrome, or Polished Nickel finishes.
Specifications
| Base Diameter | 7/16" x 7/16" |
| Brand | Top Knobs |
| Length | 1 1/2" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1 1/16" |
| Style | Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like