Brass Accents Traditional 6 Inch Door Knocker With Eyeviewer
Traditional 6 Inch Door Knocker With Eyeviewer is a reproduction of the simple Colonial style door knocker that appeared on many Federal and Colonial style homes. Features a cast eyeviewer mounted in the door knocker. Fasteners included for a standard 1 3/4" thick door.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Brass Accents |
| Boring | 4" |
| Height | 6" |
| Material | Solid Brass |
| Projection | 1 1/8" |
| Unit of Measure | Sold Each |
| Width | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like