Barclay Gair Pedestal Lavatory Sink
Bask in the sleek lines and contemporary feel of the Barclay Gair Pedestal Lavatory Sink with a wide basin, crisp look, and durable vitreous china construction. Barclay's long-standing commitment to only the highest levels of quality craftsmanship ensure that this sink will grace your home for many years to come. Back of column is open.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 5 1/8" |
| Height | 33 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like