Legacy Heritage 8 Inch Bar Bracket Corbel COR8-1
The Legacy Heritage 8 Inch Bar Bracket Corbel is a simple L-shaped wooden bracket with curved front. Use this classic bar bracket to support shelves, cabinets, counter tops, and more. It is available in Alder, Cherry, Hard Maple, White Birch, and Rubberwood
- Material: Solid Wood
- Style: Traditional
- Width: 2 1/2"
- Depth: 8"
- Height: 6"
- Shrink wrapped for protection during shipping
- Wood types: Alder, Cherry, Hard Maple, White Birch, Rubberwood
Specifications
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 6" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like